Zadbaj o swój kask

2022-10-26

Kask jest jedynym obowiązkowym, ale i najważniejszym elementem stroju motocyklowego. Chroni nasz najważniejszy organ, jakim jest mózg. W trakcie przejażdżek jest on też na działanie warunków atmosferycznych z zewnątrz i wilgoci wewnątrz. Dlatego warto o niego odpowiednio zadbać, aby służył nam jak najdłużej.

Niektóre zabrudzenia pozostawione na dłużej będą problematyczne do usunięcia. Konieczność późniejszego szorowania skorupy może doprowadzić do powstania zarysować. Dlatego warto regularnie czyścić pozostałości owadów itp. Szczególnie istotne jest to jesienią, kiedy planujemy odstawić kask na dłużej. Na co więc zwrócić uwagę?

 

Skorupa

 

Skorupa, jako zewnętrzna warstwa, jest najbardziej narażona na brud. Zaschnięte owady, pył i kurz, błoto, to wszystko ląduje na naszym kasku. Im dłużej zwlekamy z czyszczeniem, tym trudniej będzie doczyścić kask. Warto użyć odpowiednich do tego celu środków, które skutecznie usuną zabrudzenia, ale też będą bezpieczne dla powierzchni. Najbardziej delikatnym elementem zewnętrznym kasku jest wizjer. Wchodzi on w reakcję z alkoholem, który powoduje mikropęknięcia, które pogarszają przezroczystość. Dostępne są na rynku preparaty, które nadają się do czyszczenia zarówno skorupy, wizjera, jak i np. szybek w goglach. Takie środki ma w ofercie firma S100 (w zestawie ze ściereczką z mikrofibry) i MucOff. Można też wyposażyć się w podręczne ściereczki nasączone preparatem, które możemy zabrać ze sobą w podróż i wyczyścić kask, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Po wyczyszczeniu można zadbać o konserwację skorupy. Preparat S100 odświeża kolor powierzchni zarówno motocykla, jak i kasku. W przypadku skorup matowych warto użyć środka MucOff, który zostawia warstwę ochronną, zmniejszającą przyczepność brudu.

 

Wnętrze

 

Większość kasków posiada wyściółkę z możliwością wypięcia. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające wyprać ją w pralce. Jednak taką czynność warto przeprowadzać sporadycznie, aby nie doprowadzić do szybszego zużycia się gąbek w wyściółce. Lepszym rozwiązaniem są dedykowane preparaty czyszczące, które możemy użyć bezpośrednio w kasku. Takie pianki znajdują się w ofercie S100 i MucOff. Mają one właściwości antybakteryjne, czyszczą i odświeżają kask. Jak je stosować? Wystarczy równomiernie spryskać wnętrze kasku, poczekać aż pianka wchłonie się w strukturę, a następnie wytrzeć szmatką. Czynność warto powtarzać do czasu, aż na szmatce nie będą powstawać zabrudzenia.

 

Dodatek

 

Jazda przy dużej wilgotności powietrza powoduje parowanie wizjera. Aby temu zapobiec, najlepiej zastosować pinlock. Jeśli jednak nasz kask nie jest w niego wyposażony lub nie jest przystosowany do jego montażu, można zastosować preparat Anti-fog. Po spryskaniu nim wizjera wewnątrz ograniczymy osiadanie wilgoci.

 

Gdzie kupić preparaty do czyszczenia i konserwacji kasków?

 

Skuteczne preparaty znajdziecie w sklepie internetowym atm-motocykle.pl. Znajdź i zamów z dostawą na wybrany adres.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 285 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-29
Będziecie moim pierwszym sklepem
2023-04-30
Wszystko super. Towar zgodny z opisem. Polecam
FACEBOOK
INSTAGRAM
pixel