Odzież przeciwdeszczowa

2022-09-27

Membrany wodoodporne można obecnie znaleźć w wielu modelach odzieży motocyklowej. Niezależnie czy są to kurtki, spodnie, buty czy rękawice. Zyskały dużą popularność, ponieważ pozwalają na jazdę w deszczu, bez obaw o przemoczenie. Jednak mają one określoną odporność, dlatego przy dużej ilości wody oddziałującej na membranę przez dłuższy czas, może jednak dojść do jej przemoczenia. Co zrobić, aby temu zapobiec lub kiedy nasza odzież nie posiada membrany w ogóle? Najlepszym rozwiązaniem jest odzież przeciwdeszczowa. Proste i skuteczne rozwiązanie, które dodatkowo nie nadwyręży zbytnio naszego portfela. Odzież przeciwdeszczowa wykonana jest z materiałów 100% wodoodpornych. Nie są one oddychające, ale dzięki temu nie przepuszczą wody nawet po wielu godzinach jazdy w intensywnym deszczu. Zabezpieczają zarówno przed wodą, jak i przed brudem, który mógłby poplamić odzież.

Pierwszym elementem są kombinezony przeciwdeszczowe. Występują one w dwóch wersjach:

1. Jednoczęściowe – w takim kombinezonie kurtka połączona jest na stałe ze spodniami, dlatego są to kombinezony, które najlepiej chronią przed zamoczeniem, gdyż nie posiadają żadnych elementów łączących. Z uwagi na konstrukcję, taki kombinezon łatwiej założyć, kiedy jeszcze nie zaczęło padać, lub gdy mamy możliwość schowania się pod jakimś zadaszeniem.
2. Dwuczęściowe – w tym przypadku mamy dwa niezależne elementy: kurtkę i spodnie. Aby maksymalnie ograniczyć możliwość dostania się wilgoci, spodnie mają nieco wyższy stan a kurtka dłuższy fason. Dlatego nawet przy mocnym strumieniu wody spod kół, nie powinniśmy przemoknąć. Kombinezony dwuczęściowe charakteryzują się tym, że szybciej i prościej można je założyć, i w razie potrzeby można użyć tylko jednej części: kurtki lub spodni.

Dostępne są również dodatki do odzieży, są to np.:

-nakładki na rękawice, wykonane są z takiego samego tworzywa jak kombinezony. Występują w wersji dwu lub pięciopalczastej. Te pierwsze pozwalają na lepszy chwyt, natomiast drugie wygodniej się zakłada.

-osłony na buty, jak w przypadku powyższych, są wykonane z materiałów wodoodpornych. Dostępne są wersje osłaniające wierzch buta, pozostawiające odsłoniętą podeszwę, lub takie z dodatkową podeszwą. Wersja bez podeszwy zabezpiecza przed deszczem, natomiast wersja z podeszwą dodatkowo chroni but po wejściu np. do głębszej wody.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-20
Zamówienie zostało wysłane z 1 dniowym opóźnieniem. Sam produkt był dobrze zapakowany i jest zgodny z opisem.
2023-04-30
Wszystko super. Towar zgodny z opisem. Polecam
FACEBOOK
INSTAGRAM
pixel