Cardo Packtalk Edge

2022-09-16

Firma Cardo jest producentem interkomów motocyklowych z wieloletnim doświadczeniem. Nie przesadzając, śmiało można określić ją innowacyjną. To za sprawą wielu produktów i rozwiązań, które przedstawili światu jako pierwsi. W ich produktach widać zdecydowanie jedną, dominującą cechę, czyli nieustanne dążenie do doskonałości. Dzięki temu każdy produkt z ich oferty wykorzystuje rozwiązania oparte na doświadczeniu inżynierów.

W obecnym sezonie producent wprowadził do oferty wiele nowości, które wpisują się w filozofię marki i szybko zyskały uznanie wielu motocyklistów.

Najnowszy produkt to kolejna odsłona ich flagowca nazywa się Packtalk Edge i z poprzednikiem dzieli jedynie nazwę. Co zatem oferuje?

 

Całkiem nowy design

 

Pierwsza różnica to wygląd. Edge jest bardziej smukły i ma dość nowoczesny design. Pozbawiono go rozkładanej anteny, ale zasięg urządzenia pozostał taki sam. Packtalk Edge mocowany jest do bazy za pomocą magnesu, wystarczy zbliżyć centralkę a ona sama "wskoczy" na właściwe miejsce. Jest ona automatycznie zabezpieczana zatrzaskiem, który całkowicie redukuje ryzyko samoczynnego wypięcia.

W zestawie otrzymujemy słuchawki wyprodukowane przez firmę JBL, które gwarantują najwyższą jakość dźwięku, wspomaganą przez oprogramowanie.

 

Zajrzyjmy do środka

 

Jeśli chodzi o elektronikę, nowy interkom wykorzystuje technologię Bluetooth 5.2, która zapewnia bardziej stabilne połączenie i redukuje ewentualne zakłócenia dźwięku. Za pomocą dwóch kanałów, interkom można jednocześnie połączyć np. z telefonem i nawigacją, jest także kompatybilny z większością wyświetlaczy TFT. Producent przewidział też możliwość połączenia z interkomami innych producentów.

 

Technologia Mesh

 

Edge jest pierwszym interkomem, który wykorzystuje nową generację technologii DMC. Jest to Dynamic Mesh Comunication, czyli sposób połączenia, który został opracowany specjalnie z myślą o interkomach motocyklowych. W przeciwieństwie do technologii bluetooth, która działa w oparciu o połączenie szeregowe wszystkich rozmówców, DMC tworzy sieć, do której wszyscy motocykliści podłączają się automatycznie. Dzięki temu, jeśli ktokolwiek z grupy odłączy się od niej, pozostali nadal mogą ze sobą rozmawiać. Kiedy ta osoba powróci w obszar zasięgu grupy, zostanie z nią połączona automatycznie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie niezależnie od tego, czy jeździmy w piętnaście osób, czy w dwójkę. DMC ma też funkcje prywatnej rozmowy z wybranym członkiem grupy.

 

Najnowsze urządzenie posiada złącze USB typu C. Dostępna jest do niego dedykowana aplikacja, którą możemy obsługiwać wiele funkcji oraz zarządzać naszą grupą. Urządzenie można też obsługiwać za pomocą komend głosowych, co wpływa na komfort, ale i bezpieczeństwo, ponieważ nie musimy odrywać rąk od kierownicy. System komend również poprawiono, teraz lepiej rozpoznaje komunikaty.

 

Dostępna jest wersja pojedyncza oraz podwójna, na dwa kaski. Cardo podjęło też współpracę z firmami KTM i Honda, dlatego w ofercie znajdują się również modele sygnowane logo tych marek.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-18
Zakup bardzo szybko i przyjemnie.
2023-10-31
Wszystko szybko i sprawnie. Polecam
FACEBOOK
INSTAGRAM
pixel