Jak skutecznie wyczyścić motocykl?

2022-04-11

Jak wyczyścić motocykl przed sezonem?

Niezależnie od tego, w jakich warunkach przechowujemy motocykl, w pokrowcu czy nie, zawsze będzie on w jakiś stopniu narażony na działanie brudu w formie kurzu zawieszonego w powietrzu czy zanieczyszczeń z drogi. Oznacza to, że prędzej czy później będziemy musieli go wyczyścić. Czyszczenie motocykla jest bardzo ważne, ponieważ niektóre zanieczyszczenia z powodzeniem usuniemy zwykłą szmatką, natomiast są też takie substancje, które osiadając na powierzchni, mają na nie destrukcyjny wpływ. Pozostawione na dłużej wnikają w powierzchnię, doprowadzając do jej uszkodzenia. Mogą to być np. krople oleju, paliwa (olej napędowy potrafi odkształcać plastikowe elementy) lub pył z klocków hamulcowych, który po czasie może spowodować wżery na powierzchni felgi.

Czy można skutecznie wyczyścić motocykl w domowych warunkach?

Zdecydowanie tak. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia chemia, która wykona za nas większość pracy. Zasada działania takich preparatów jest dość prosta, wystarczy spryskać cały motocykl, odczekać określony czas i następnie spłukać wszystko wodą. Chemia reaguje z zanieczyszczeniami, rozpuszczając je, co ułatwia ich usuwanie.

Czego użyć?

Jednym z takich preparatów jest Total Cleaner od marki S100. Sam producent jest laureatem wielu nagród za skuteczność swoich produktów. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Total Cleaner zyskał ogromne uznanie motocyklistów na całym świecie. Płynna formuła środka i aplikator w formie atomizera pozwala mu wniknąć w najmniejsze szczeliny motocykla. Preparat bez problemu usuwa zaschnięte owady, smary, oleje itp. Jego ogromną zaletą jest innowacyjna formuła szybkoschnąca, preparat wysycha bez pozostawiania smug, dlatego niepotrzebne jest końcowe polerowanie szmatką. Cena tego preparatu to 75 zł za butelkę o pojemności 750 ml.

Drugą propozycją jest preparat Muc-Off Motorcycle Cleaner. Brytyjski producent przykłada ogromną uwagę do ekologii, dlatego wszystkie preparaty z ich oferty są biodegradowalne. Między innymi dlatego jest on bezpieczny dla wszystkich powierzchni, w tym np. uszczelek, klocków hamulcowych, anodowanych elementów oraz włókna węglowego (carbonu). Preparat wykorzystuje nanotechnologię, wnika głęboko w brud i delikatnie rozkłada go na poziomie molekularnym. Muc-off nie zawiera kwasów, freonu oraz rozpuszczalników, które są szkodliwe. Cena Muc-off to 65 zł za litrowe opakowanie

Dbając o regularną konserwację, możemy być pewni, że nasz motocykl pozostanie w nienagannej kondycji przez wiele lat. Sugerujemy też użycie preparatów zabezpieczających powierzchnię i ograniczających osiadanie brudu, dostępnych w ofercie S100 i Muc-Off.

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 278 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-13
Ciut dłużej trwała wysyłka ale pisa tym wszystko ok
2023-02-16
Super
FACEBOOK
INSTAGRAM
pixel